love story歌词及翻译nan翻译

as long as you love me(后舍男生演唱歌曲)_百度百科
?后舍男生演唱歌曲
as long as you love me
(后舍男生演唱歌曲)
as long as you love me是后舍男生主唱的一首歌。
As long as you love me
Although loneliness has always been a friend of mine
I&m leaving my life in your hands
People say i&m crazy that i am blind
Risking it all in a glance
How you got my blind is still a mystery
I can&t get you out of my head
Don&t care what is written in your history
As long as youre here with me
I don&t care who you are
Where you&re from
What you did
As long as you love me
Who you are
Where you&re from
Don&t care what you did
As long as you love me
Every little thing that you have said and done
Feels like it&s deep within me
Doesn&t really matter if youre on the run
It seems like were meant to be
I don&t care who you are
Where you&re from
What you did
As long as you love me
Who you are
Where you&re from
Don&t care what you did
As long as you love me
I&ve tried to hide it so that no one knows
But I guess it shows
When you look in to my eyes
What you did and where you&re coming from
As long as you love me
I don&t care who you are
Where you&re from
What you did
As long as you love me
Who you are
Where you&re from
Don&t care what you did
As long as you love me
who you are
Where you&re from
What you did
As long as you love me
Who you are
Where you&re from
As long as you love me
Who you are
As long as you love me
What you did(I don&t care)
(I don&t care) as long as you live me
企业信用信息日文翻译高手进!注:要国语读音的如题 谢谢了_百度知道
日文翻译高手进!注:要国语读音的如题 谢谢了
把日文歌词,要拼音读法.mie e sa mo 9! 翻译歌曲.Ha na e te e lie wa 2:1.Mi ki a ko to ga 10:Hard to say I love you ~言い出せなく 这是本人的草稿.zhi da e na e la e ma ma 5有那位日语控 可以帮忙阿.To na e ni die e die mo 4.zhi yo ga die 6. ha to c I love you
谢谢了.wa la a die 7 a nuo qi yo ku la wa 8,翻译成国语读音.o mo e da su ta bi ni zhi la ku die 3.Die a nie die ko o mo 9.die ki na nie e ta
11,提供参考
提问者采纳
ki mi jia na kia da mei nan da. dei ki na i yo mo do ka xi i. mi cu mei tei i ta i . o na ji mo no ta ku san mou tei lu yo. ha to c I love youha na lei tei i lei ba . ko ko lo wa fu lei a ei na ku tei mo. na ki sou na ho do i to xi i da. ka na wa na i nan tei wa ga a tei tei mo, do en na to ki da a tei. i ei na ku ta a te, de a ei da ko no u mei sa ei mo. gen ji zi ga ya bu li si tei ta a tei, ko ko ma dei ki da ka la sa. da lei yo li ki i to a i xi tei lu. qi ga u jin sei dei. ha to c I love you. fu lei da yu bi sa ki. da lei yo li ki i to a i xi tei lu, o mo i da si ta bi ni ci na ku te. xin ji ko to ni si ga li cu ku yo ha to c I love you, ki mi jia na kia da mei nan da, na mi da ni na a tei ku yo u na ai jia na i. ko ko lo wa fu lei a ei na ku tei mo. ne ei . mu ki a u ko to ga dei ki na i dei i da. ka na wa na i nan tei wa ga a tei tei mo. u suo ni na la na i yo u ni. ya sa xi i to mo zan ko ku dei. u xi na ei na i . u suo ni dei ki na i a i na no ni. ha to c I love you. a no hi no bo ku la wa,ci ta e la lei na i ma ma . su bei tei da ki xi mei a ei lu yu mei wa, bo ku la ga i cu ka. ki mi jia na kia da mei nan da. u suo ni na la na i yo u ni. mi cu mei tei i ta i . to na li ni i tei mo . se mei tei i ma da kei wa so ba ni i tei. mi ei na i ai ni fu lei tei. i ei na ku ta a te,a i xi tei yo. ha to c you love mi , i ei na ku na a tei,
so lei dei mo i i ,
so lei dei mo i i , cu na gi to mei la lei na i wa kei ga. cu ta e ru ko to wa ka na wa na i sei cu na i yu mei no na ka so lei dei mo. xin ji da ko to ba wo. ha to c you love mi , i ei na ku na a tei. ci you ga a tei wa la a tei,a i xi tei yo. se mei tei i ma da kei wa so ba ni i tei
其他类似问题
为您推荐:
日文翻译的相关知识
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁nan-nan ma i love you to be my girl friend是什么意思_百度知道
nan-nan ma i love you to be my girl friend是什么意思
提问者采纳
  nan-nan ma i love you to be my girl fr...的珐迹粹克诔久达勋惮魔中文翻译  nan-nan ma i love you to be my girl friend  马nan-nan我爱你是我的女朋友
来自团队:
其他类似问题
为您推荐:
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁foreveronlylovenan翻译成汉语_百度知道
foreveronlylovenan翻译成汉语
提问者采纳
永远只爱南(nan~是一个人的名字吗)
其他类似问题
为您推荐:
汉语的相关知识
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁UKISS 《fall in love》歌词和翻译_百度知道
UKISS 《fall in love》歌词和翻译
提问者采纳
tuo xi ma you kei duo mi dei (Hoon: a yi ta yi tuo zi bo ya yi ka xi duo yi tuo yi ki zi mai ta yi ma kuo luo ki mi wa a ma yi you mei no na ka ka la AJ: kei su wo sei ga yi dei yo (Kevin:when I Fall in love ki mi nuo ai yi ni bo kuo wa si bei tei na kuo xi tei o bo yi lei ta yo Kevin: mo yi qi duo )Soohyun: kei ai yi a xi a tuo zi ki wa mi tei yi ta I dont like it ta na yi tuo li kuo bo si na mi da nei da en da bai To love mo yi xi kuo tei nan duo mo wo na ji ba xiu dei Q wo mo o na ji yi mo man sei yo Hoon: when I Fall in love ki mi nuo ai yi ni bo kuo wa si bei tei na kuo xi tei o bo yi lei ta yo na bo zi ga ELI?toke nai mahō no yō Without you everyday lam illmashō ni toraware kyō sō Wish it is a dream but it is realWait for you forever never ever give upzutto same nai yume ni ochi ta mama de aishiaitaiWhen I fall in love kimi no ai niboku wa subete shitsu kushite oboreta yoWhen I fall in love furi muki mo se zu nichigau ai ni yure te iku kimi ga ima itoshiisotto fure tai yokoe o kikase te yohoshi garu hitomi deKiss o segan de yoWhen I fall in love kimi no ai niboku wa subete shitsu kushi te obore ta yoWhen I fall in love furi muki mo se zu nichigau ai ni yure te iku kimi ga ima itoshiiai tai to tsubuya ita shiroi toiki tsumetaiitetsuku machi ni boku wa hitori de mayouU-KISS 《Fall In Love》KevinWhen I fallin love kimi no ai niboku wa subete shitsu kushi te obore ta yo Love once againkie nai ashiato tsuki wa mite ita I don’t like ittada hitori kobosu namidadame na n da Back to low koishikutenan do mo onaji basho de kyō mo onaji ai o matsu yoyasashii hitomi no oku de futari hitotsu ni naretaHeart is broken mōichido dake mitsumete I am in loveWhen I fall in love kimi no ai niboku wa subete shitsu kushi te obore ta yoWhen I fall in love furi muki mo se zu nichigau ai ni yure te iku kimi ga ima itoshiiai tai to tsubuyaita shiroi toiki tsumetaiimagoro kimi wa amai yume no naka ka na : mo yi qi duo )AJ:when I Fall in love ki mi nuo ai yi ni bo kuo wa si bei tei na kuo xi tei o bo yi lei ta yoHoon: Soohyun: a yi ta yi tuo sei wu na yi da xi yo yi tuo li ki zi mei ta Hoon: a sha xi hei duo li nuo ho ku dei wu da li hei duo zi ni la lei ta
mo yi ji bo da kei mi zi mei dei hua yi nan Soohyun:kuo ai o ki kai sei dei yo (Soohyun: when I Fall in love ki mi nuo ai yi ni bo kuo wa si bei tei na kuo xi tei o bo yi lei ta yo Kevin: when I Fall in love wu li nu ki mo sei zi ni shi gan hu wai yi ni you lei dei you ku ki mi ga yi nan yi tuo xi ELI: mo yi qi duo)AJ: mo yi qi duo )ELI: ho tuo yi mi ta yi yo (Kiseop: when I Fall in love wu li nu ki mo sei zi ni shi gan hu wai yi ni you lei dei you ku ki mi ga yi nan yi tuo xi Kiseop: yi hei zi ku ma yi ji yi tuo ku wa yi tuo li you mi yo wu (Kevin: when I Fall in love wu li nu ki mo sei zi ni shi gan hu wai yi ni you lei dei you ku ki mi ga yi nan yi tuo xi Kiseop
其他类似问题
为您推荐:
其他1条回答
Fall In Love
Close your eyes,
you''ll find,
your feelings will guide.
Can''t you see,
who make you crazy.
Open your heart and open your mind.
Every body fall in love
我听说爱情像太阳
有时温暖有时烫
(Windie)嗯
吹起你的沙(Rainie)
总是伤的我
倾盆大雨下(Cloudie)
天有难测风云
爱有酸甜苦辣
都得自己尝
Close your eyes,
you''ll find,
your feelings will guide.
Can''t you see,
who make you crazy.
Open your heart and open your mind.
I can''t stand for waiting
Close your eyes,
you''re find,
be who what you are.
Don''t be shy,
your dream will come true.
May be you''re wrong or
may be you''re rig...
ukiss的相关知识
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁}

我要回帖

更多关于 my love歌词中文翻译 的文章

更多推荐

版权声明:文章内容来源于网络,版权归原作者所有,如有侵权请点击这里与我们联系,我们将及时删除。

点击添加站长微信